Endüstriyel Yağ ve Endüstriyel Aşındırıcılar

KİMYAĞ İLE KOLAYCA ULAŞABİLECEĞİNİZ

MARKALARIMIZ

ENDÜSTRİNİN 130 YILDIR AŞINDIRICI ÜRÜNLERDE TERCİHİ

Yüz otuz yılı aşkın tecrübesi olan Norton; kesme, taşlama, kaynak dikişi temizleme, finisaj ve polisaj ürünlerinde uzmanlaşmıştır. Dünya çapında 61 üretim tesisi, 8 mükemmelliyet merkezi, 3 Ar&Ge/inovasyon merkezi ile dünyanın pek çok noktasındaki bölgesel uzmanlığa erişimi vardır.

BANTLAR

Norton, gerek klasik aşındırıcı formunda gerekse keçe ürünlerinde dar, geniş,mini ve parçalı yapıda bantlar üretmektedir. Yüksek performanslı aşındırıcı minerali ve güçlü bağlayıcı sistemi, Norton’un ürettiği bantları taşlamadan çapak almaya, talaş kaldırmadan zımparalamaya ve finisaj işlerine varan geniş bir kullanım aralığında ideal ürün kılmaktadır.

DAR BANTLAR

PORTATİF BANTLAR

PARÇALI BANTLAR

GENİŞ BANTLAR

DİSKLER

Norton taşlamadan çapak almaya varan çok çeşitli disk seçenekleri sunmaktadır. Keçe veya klasik disk çeşitlerinin; dik açılı taşlama aletlerine, kalıpçı taşlama makinalarına, mini taşlama makinalarına, disk ve orbital taşlama makinalarına uyacak modelleri bulunmaktadır. Yüksek performanslı aşındırıcı mineralleri ve mesnet teknolojileri her türlü uygulamada üst düzey performans sunmaktadır.

YÜZEY HAZIRLAMA DİSKLERİ

FİBER DİSKLER

FLAP DİSKLER

KAĞIT DİSKLER

SÜNGER DİSKLER

FİLM DİSKLER

SCREENBACK ZIMPARA DİSKLERİ

YARI-ESNEK DİSKLER

DÜZ KEÇE DİSKLER

HIZLI KAZIMA DİSKLERİ

TABAKALAR VE SÜNGERLER

Norton çeşitli uygulamalarda kullanıma yönelik olarak en iyi performansın elde edilebilmesini sağlamak üzere ürünlerini farklı şekil, ölçü ve kesimlerde sunmakta hatta farklı yoğunluklarda süngerler sunarak ahşap işleme, vernik&cila ve boya endüstrilerinde, metalurjik test uygulamalarında üstün finisaj neticeleri elde edilmesini mümkün kılmaktadır. Norton, gerek hobi uygulamaları gerekse endüstriyel uygulamalarda kullanıma uygun özellikte çok çeşitli kağıt, bez & su geçirmez zımpara seçenekleri sunmaktadır.

STANDART TABAKALAR (230X280)

DİĞER TABAKALAR

SÜNGER ZIMPARALAR

RULOLAR

Norton çok çeşitli geleneksel veya keçe rulo çeşitleri sunmaktadır. Bu rulolar orbital zımpara makinaları gibi özel makinalarda, tambur tipi zımpara makinalarında, zımpara blokları üzerinde veya elle kullanılabilmektedirler. Yüksek performanslı aşındırıcı özelliği sayesinde bu rulolar hafif çapak alma, kaynak dikişinin temizlenmesi ve mesnet tipine bağlı olmakla beraber son kat finisaj, finisaj ve zımparalama işlerinde kullanılmaya uygundur.

KAĞIT RULOLAR

BEZ RULOLAR

RULO KEÇE ZIMPARALAR

FİLM RULOLAR

MOPLAR

Moplar metal üretim, kaynak ve polisaj endüstrilerinde karşılaşılan çok çeşitli kaynak dikişinin temizleme, çapak alma, finisaj uygulamalarında kullanım için idealdir. Moplar karmaşık şekilli parçalar ve kenarlarda kullanılmaya uygundur. Sabit kesme hızında homojen bir yüzey finisajı sağlamak üzere tasarlanmış olan mopların düzenli bir aşınma hızı vardır ve bu şekilde düzenli olarak yüzeye yeni aşındırıcı çıkmaktadır. Moplar, kalıpçı taşlama veya sabit tezgah taşlama makinalarıyla yaygın olarak kullanılmaktadırlar.

SAPLI MOPLAR

FLANŞLI MOPLAR

KESME TAŞLARI

Norton hem hobi sahiplerine hem de endüstriyel üretim, inşaat ve yapı profesyonellerine hitap eden çok çeşitli kesme taşı seçenekleri sunmaktadır. Taşlar sabit tezgahlarda kullanılabileceği gibi dik açılı taşlamalar, benzinli testereler, gönye testereler, ray testereleri gibi portatif makinalarla da kullanılabilir.

SABİT KESME TAŞLARI

PORTATİF MAKİNALAR İÇİN KESME TAŞLARI

TAŞLAMA TAŞLARI

Norton, 125 yılı aşkın bir süredir yüksek kaliteye sahip taşlama taşları üretmektedir. Yüksek miktarda talaş kaldırılan kaba taşlama işlerine yönelik olarak Norton farklı içerik, tip ve karışımlara sahip aşındırıcı mineralleri sunmaktadır. Bu sayede arzu ettiğiniz neticeleri en iyi kalitede, en ekonomik ve en çabuk şekilde elde etmeniz sağlanır. Gerek yüzey iyileştirme uygulamalarında ve imalat endüstrilerindeki büyük çaplı döküm taşlama işlerinde gerekse portatif makinalardaki gündelik taşlama taşı kullanımına yönelik olarak Norton her defasında kusursuz çözüm sunmaktadır.

METAL İŞLEME İÇİN TAŞLAR

TEZGAH & MASA MAKİNALARI İÇİN TAŞLAR

BÜYÜK ÇAP DÖKÜM TAŞLAMA TAŞLARI

PORTATİF MAKİNALAR İÇİN TAŞLAMA TAŞLARI

HASSAS TAŞLAMA TAŞLARI

Hassas taşlama uygulamaları, yüksek tolerans değerleri ve spesifik ölçülerin gerekli olduğu tüm durumları kapsamaktadır. Hassas taşlama uygulamaları; silindirik dış yüzey taşlama, iç çap (delik) taşlama, satıh taşlama ve puntasız taşlama işlemlerini kapsar. Bu uygulamalarda kullanılan taşlar sıklıkla çeşitli şekillerdeki geleneksel taşlar (taşlar, segmentler, konik taşlar ve çanak biçimli taşlar) olup uygulamanın gerektirdiği durumlarda elmas veya CBN taşlama taşları da kullanılabilmektedir.

PUNTASIZ TAŞLAMA TAŞLARI

TAKIM BİLEME TAŞLARI

DİŞLİ TAŞLARI

MERDANE TAŞLAMA TAŞLARI

SATIH VE SÜRÜNME İLERLEMELİ TAŞLAMA UYGULAMALARI

DİSK TAŞLAMA

SİLİNDİRİK DIŞ ÇAP TAŞLAMA TAŞLARI

İÇ ÇAP (DELİK) TAŞLAMA TAŞLARI

KANAL AÇMA & DİŞ TEMİZLEME

DAİRESEL TAKIMLAR İÇİN ELMAS & CBN TAŞLAR

TESTERE DİŞLERİ İÇİN ELMAS & CBN TAŞLAR

FREZE ÇAKILARI İÇİN ELMAS & CBN TAŞLAR

BIÇAK TAŞLAMA İÇİN ELMAS & CBN TAŞLAR

YÜZEY HAZIRLAMA DİSKLERİ

Norton, yüzey finisajından çapak alma işlerine kadar geniş bir uygulama sahasına yönelik çok çeşitli taşlama taşı seçenekleri sunmaktadır. Norton konvolüt taşlar, dokuma olmayan ağ formlu malzemenin bir merkez nüve etrafına sarılması ve katmanların birbirine bağlayıcı madde ile sabitlenmesi yoluyla üretilen ve genellikle tezgah tipi taşlama makinalarında kullanılan bir taş formudur. Unitized taşlar, dokuma olmayan aşındırıcıların sıkıştırılmış ve birbirine yapışık haldeki katmanlarından oluşmaktadırlar. Titanyum veya paslanmaz çelik üzerinde kalıpçı taşlama makinalarıyla kullanılmaya uygundurlar.

UNITIZED DİSKLER

KONVOLÜT TAŞLAR

ELMAS KESME DİSKLERİ VE MAKİNALARI

Yapı ve inşa endüstrilerinin aşındırıcılı kesme taleplerini Norton Elmas Kesiciler en iyi şekilde karşılamaktadır. Beton, fayans, kiremit ve asfaltta kullanıma uygun ürün çeşitleriyle Norton, tüm delme ve kesme uygulamalarında en iyi seçeneği sunmaktadır. Norton elmas kesme diskleri, yapı ve inşaat sektörünün profesyonellerine hitap ettikleri kadar daha hızlı çalışmak ve daha iyi neticeler elde etmek isteyen hobi amaçlı kullanıcıya da hitap etmektedir.

ELMAS TESTERELER

ÇANAK TAŞLAR VE TAŞLAMA PLAKALARI

DERZ İTİCİ (HARÇ TARAĞI)

ELMAS KAROTLU MATKAP UÇLARI


Elmas karot matkap uçları çelikle takviye edilmiş veya edilmemiş katı ve yumuşak malzemelerde delik delmede kullanılırlar. Priz yapmış demirli beton, ön gerilmeli beton, asfalt, tuğla, blok, mermer gibi malzemeler klima takarken, su borusu döşerken, gaz nozül yuvası açarken, duvar ve tavanlara elektrik anahtarları takılırken kullanılırlar. Norton elmas karot matkap uçları duvara zarar vermeden hızlı delme ve uzun ömürlü kullanım için tasarlanmışlardır.

SERAMİK VE TAŞA YÖNELİK MATKAP UÇLARI

KAROTLU MATKAP UÇLARI

SÜPERFİNİSAJ ÇUBUKLARI

Taşlama sırasında oluşan bozuklukları gideren, yüzey finisajını ve geometrik forma son şeklini veren işleme son kat finisaj/süper-finisaj denilmektedir. Lepleme ve süper-finisaj taşları gibi honlama ve son kat finisaj çubukları da yaygın olarak son kat finisaj ve mikro finisaj işlemlerinde kullanılırlar.

HONLAMA VE SÜPERFİNİSAJ ÇUBUKLARI

LEPLEME MACUNU

SAPLI TAŞLAR & KARBÜR FREZE

Norton, dar ve ulaşılması zor alanlarda kullanılması için çok çeşitli karbür frezeler ve saplı taşlar üretmektedir. Inconel ve benzeri alaşım türbin kanatlarının taşlanmasına,son halini almasına ve homojen bir finisaj sağlanmasına yönelik çeşitli aşındırıcılar çeşitli şekillerde sunulmaktadır.

SAPLI TAŞLAR

KARBÜR FREZE

BİLEME TAŞLARI

Norton; doğal tezgah taşları, eğeler, bileme çubukları gibi sentetik bileme taşlarının önde gelen tedarikçisidir. Çok çeşitli bileme ve finisaj taşlarımız gerek hobi grubu gerekse endüstriyel uygulamalara yönelik olan kesiciler, biçme gereçleri, küçük bıçaklar ve diğer çelik aletler üzerindeki honlama, dişlilerde çapak alma, kılavuz izlerinin temizlenmesi işlerinde üstün performans sağlar.

GAZ TAŞLARI

MİNİ BANTLAR

BİLEME ELMASLARI

Elmas yüzey sıyırma ve tesviye aletleri kullanılarak optimum taşlama taşı performansı elde edilmesi sağlanır. Bir taşlama taşının taşlama makinası üzerine her takıldığında yüzey sıyırma işleminin yapılması gerekir. Norton; tesviye ve yüzey sıyırma uygulamalarına yönelik olarak çok çeşitli (elmas ve geleneksel) tesviye ve yüzey sıyırma aletleri üretmektedir.

BİLEME ÇUBUKLARI

SABİT BİLEME ELMASLARI

CNC ELMAS BİLEME DİSKLERİ

ELMAS PROFİL RÖLELERİ

ELDE KULLANILAN BİLEME GEREÇLERİ

EL MATKABI ÜRÜNLERİ

Gerek karmaşık ve spesifik gereksinimleri olan uygulamalarda gerekse genel amaca yönelik uygulamalarda farklı kum numarası, şekil ve boyutlara sahip özel nitelikli ürünler kullanılabilmektedir. Yüksek hız ve hassasiyetle karmaşık, köşeli ve kenarlı şekillerin taşlanması, kaynak dikişi temizlenmesinde kullanım için idealdirler. Özel nitelikli ürünler yaygın olarak matkap veya kalıpçı taşlama makinalarında kullanılırlar ve bunlar spirabant zımpara ucu, kalem ruloları, kare pedler, kartuş ruloları ve yıldız zımparalar şeklinde sıralanabilir.

MATKAP ZIMPARA (SPIRABAND)

KARTUŞ RULOLAR

KARE PEDLER & ÇAPRAZ PEDLER

KONİK ZIMPARALAR

YILDIZ ZIMPARA

NAUMKEAG BAŞLIKLARI

ÇAPRAZ PERDAH APARATI

ÇABUK DEĞİŞTİRİLEBİLEN DİSKLER

Aradığınız Norton, Norton Winter ya da Norton Clipper ürününü listede göremediniz mi?

Arağınız Ürünü Birlikte Bulalım

Profesyonel Mühendislik Hizmetleri

Geniş Ürün Yelpazesi

Hızlı Teknik Destek

Kimyağ'ı daha yakından tanıyın,

KİMYAĞ'IN GENİŞ ÜRÜN YELPAZESİNDE ÜRÜNLERİNE GÖZ ATIN!
Bizimle iletişime geçin

Uzman Ekibimiz
Size Dönüş Yapsın